Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 09:21 Bu haber 1008 kez okundu
 
Hizmet-İş Sendikası Binlerce Üyesi İle Bolu'dan Ankara'ya Yürüyor
Gündem Haberi


Bolu Belediyesi’nde üye işçilere yönelik sendika değiştirme baskısı ve 97 üyemizin haksız ve hukuksuz olarak işten çıkarılmasını protesto amacıyla, Hizmet-İş Sendikası tarafından organize edilen “EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ” 11 Haziran’da başlıyor.

Genel Başkan Mahmut Arslan, 11 Haziran saat: 12.00’de Bolu Belediyesi önünde bir basın açıklaması yaparak, yürüyüş hakkında kamuoyunu bilgilendirecek. Basın açıklamasının ardından Bolu Belediyesi önünden başlayacak olan 196 Km’lik yürüyüşün, 22 Haziran Cumartesi günü CHP Genel Merkezi önünde tamamlanması planlanıyor.

Bolu Belediyesi’nde işten atılan işçiler özelinde başlatılan yürüyüş, CHP ve HDP’li belediyelerde HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası üyesi emekçilere yönelik baskı ve tehditlere karşı da bir uyarı niteliği taşıyor.

Yürüyüşe, Genel Başkan Mahmut Arslan, HİZMET-İŞ Sendikamız Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri, Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 işçi ve ailelerinin yanı sıra, Antalya Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Çanakkale/Bayramiç ve İzmir/Menderes belediyelerinde işten çıkarılan işçiler ile  iş akdi feshedilen diğer belediyelerden binlerce çalışan katılacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hizmet-İş, Sendikası, Binlerce, Üyesi, İle, Bolu'dan, , Ankara'ya, Yürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Sayfalar
Puan Durumu
Arşiv
Haber Yazılımı