Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 16:21 Bu haber 273 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YÜRÜYÜŞE DESTEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Hizmet-İş Sendikasının Bolu’dan Ankara’ya başlattığı “Emek ve Adalet Yürüyüşümüze” destek.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Haziran 2019 tarihinde AK Parti Grup Toplantısında, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından el değiştiren belediyelerde yaşanan işten çıkarmaları ve sendikamızdan istifa ettirilmeleri protesto etmek ve işten çıkarılan işçilerin yeniden işe alınması amacıyla binlerce işçiyle birlikte Bolu’dan Ankara’ya başlattığı “Emek ve Adalet Yürüyüşünü” gündeme taşıdı.

Erdoğan, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın 11 Haziran 2019 tarihinde Bolu belediyesi önünde yaptığı açıklamayı ve başlatılan yürüyüşe ilişkin videoyu izleterek değerlendirmelerde bulundu.

“Ekmeklerinin Peşindeki İşçiler Yürüyüşe Başladılar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart seçimleri öncesinde yaptığı açıklamaları anımsatarak, “Seçimden önce kimsenin aşıyla işiyle uğraşmayacağız diyenler. 31 Mart sonrası ilk iş 14 binin üzerinde işçiye baskıyla sendika değiştirttiler. Bununla da yetinmeyip Bolu’dan Antalya’ya Adana’dan İzmir’e kadar Türkiye’nin her yerinde işçi kıyımına başladılar. Şimdi ekmeklerinin peşindeki bu işçiler ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya CHP Genel Merkezine doğru yürüyüşe başladılar” dedi.

“CHP İşçilerin Feryatlarına Kulaklarını Tıkıyor”

CHP’nin bir yandan işsizliği eleştirirken, bir yandan CHP’li Belediyelerdeki işçi kıyımına seyirci kaldığını ifade eden Erdoğan, “CHP Genel Başkanı bunların hiçbirini görmüyor duymuyor. Dile getirmiyor. Ankara’dan İstanbul’a güya Adalet için yürüyen CHP Genel Başkanı ekmeğinin peşindeki işçilerin feryatlarına kulaklarını tıkıyor. Ayrımcılığa ses çıkarmıyor. Bu tablo kendisinin özellikle de adalet konusundaki samimiyetsizliğinin en açık ispatıdır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN’DAN, YÜRÜYÜŞE, DESTEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Sayfalar
Puan Durumu
Arşiv
Haber Yazılımı