Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 13:05 Bu haber 405 kez okundu
 
98 öğrenci ödüllendirildi
Eğitim Haberi


Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde’de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınavlarda 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasına giren 98 öğrenciyi ödüllendirdi.

 

Elma Şekeri Anaokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Kurum Müdürleri, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar’ın açılış konuşması ile başlayan ödül töreninde öğrencilere seslenen Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu; “Kıymetli öğrenciler, sizler öncelikle ailelerinizin sonrada Niğde’nin gururusunuz. Ben, bu başarıda sizler kadar değerli velilerinizin ve eğitimcilerimizin payları olduğuna inanmaktayım. Bu nedenle velilerimize ve öğretmenlerimize sizlerin eğitimlerinizde göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum.

 

Umuyorum ki bu başarınız gelecekte de devam ederek daim olur. Bu vesile ile ben kıymetli öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Tören, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ve Protokol Üyelerinin (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasına giren öğrencilere hediyelerini vermesi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 98, öğrenci, ödüllendirildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Sayfalar
Puan Durumu
Arşiv
Haber Yazılımı